Květen 2009

Chcete díly online?

31. května 2009 v 1:34 | Liam |  Okolo blogu!!
david

Díly online?


→ Tak přemejšlím, co udělat nějakou " novinku " na blogu a napadlo mě Díly online.
→ Díly bych přidával asi z youtube, protože si mylsím že je to mnohem lepší, a nemusíte zbytečně 53 minut čekat, po každých zhlídnutých 10 minutách.
→ Nevýhoda teda je, že je jeden díl rozdělenej na 5 částí, ale to si mylsím že je jenom drobnost.
→ Prosím hlasujte v anketě ↓ a pište do komentářů ↓ vaše názory , jestli to má vůbec cenu a jestli to tady vůbec chcete. Předem dík ...


Ukázka z dílu 1x15 - Máme v domě bubáka?

30. května 2009 v 18:45 | Liam |  První série
david

Máme v domě bubáka?


→ Patnáctá ukázka z dílu Máme v domě bubáka?

→ Popis:
Jsme v domě sester, když v tom dům zažije měnší otřesy. Po zemětřesení, ucítí sestry unikající plyn, tak Piper zavolá plynaře. Ten zanedlouho přijede. Jde tedy do sklepa a Prue a Piper se mezi tím posmívají Phoebe, že se ještě stále bojí jít do sklepa, k vůli bubelákovi, kterého prý podle Phoebina vyprávění zahnala babi, sestry jí to ale nevěří. Opravář mezi tím dole prozkoumává díru, kterou zřejmě způsobilo zemětřesení. Začne do ní "šťourat" šroubovákem, ale v tom se z díry vyvalí kouř, díra se rozevře a začne z ní unikat černý kouř .... bubelák, který vztoupí do opraváře ....

→Kouzla:
Kouzlo proti Bubulákovi
Já jsem světlo,
nestane se, aby zlo mě smetlo,
mezi stíny zas vrať se dolů,
nebudeš nikdy mít tuto z Halliwellů.
Jdi pryč a zmiz mi z očí,
tma už není, zlá noc končí.

Toto kouzlo v díle není ↓

Vyvolání Nexusu
Natum adai necral,
Natum adai necral,
daya in tay layok.


→ Bubelák - Woogyman Tento " kouř " žije ve sklepě čarodějek. Ovládá nevinné lidi, démony, čaroděje atd. Je to ohromná magická neutrální síla, proto rod Halliwellů postavil dům nad touto silou, aby připadla straně dobra. Zlí démoni, čarodějové atd. ho chtějí získat k vůli jeho obrovské moci, kterou může Nexus komukoli darovat.
Jak jsem už zmínil, v dalších sériích se mu neříká Bubelák nebo kouř, ale je to Nexus. Nexus je neutrální síla, proto leží ve středu pentagramu ( pentagram je totiž též neutrální symbol ).
Nexus/Bubelák/Woogyman je zničen společně se Zankouem v díle 7x22 Děje se tu něco čarodějného, kdy sestry museli použít nejsilnější kouzlo, co kdy použili - bylo napsáno v knize Stínů pod jménem Suxen (opačně Nexus).Charmed - Cybergames

26. května 2009 v 22:03 | Liam
david

Charmed - Cybergames

→ Už tak měsíc navštěvuju jednu fakt bombovou stránku o Čarodějkách, tak jsem se rozhodl, že se o ní s vám podělím.
→ Asi už ji někdo bude znát, ale pro ty co ne .......
→ Co na této stránce najdete :
 • Aktuality ze světa Charmed ( Akce s herečkami, festivaly ...)
 • Zajímavosti z natáčení ( Dům ve skutečnosti, natáčení pod vodou,interiéry, nákresy budoucích epizod)
 • Popisy mytologických tvorů, bytostí ( Draci, víly ... )
 • Velmi pěknou a obsáhlou galerii ( Obrázky z knihy Stínů dokonce i v češtině, blendy, wallpapery, avatary, bohužel teď není v provozu .... )
 • Rozsáhlé rubriky ( Historie Halliwellů, historie podsvětí a nebe, adresy, slovníky pojmů, celkový popis epizod, český dabing, důležitá místa, dům Halliwellů, hierarchie, hlášky, hudba, chyby, kniha Stínů ---- Jako fakt je tam toho moc zajímavýho, co stojí za přečtení ... )
 • Lexikon ( abecední seznam pojmů z Čarodějek a z magie )
 • Rubriku www/online ( minulé designy, spřátelené stránky, různé odkazy, bannery ...)
 • Povídky ( 9 a 10 série, různé napodobeniny, např. Buffy + Charmed )
 • Fórum ( normální fórum se skvělým designem )
 • CCM Magazín ( vlastní časopis těchto stránek, je to fakticky super ten časopis, plakáty, vtipy o Charmed, křížovky s Charmed no prostě hodně .. )
 • Média ( videa, hry, písničky ....)

TADY JE ODKAZ


Ukázka z dílu 1x14 - Tajemství

26. května 2009 v 16:45 | Liam |  První série
david

Tajemství


Čtrnáctá ukázka z dílu Tajmeství.

Popis:
V pokoji sedí otec se synem, když v tom do domu vrthnou dva zloději se zbraněmi a syna unesou. Jeho otce pak udeří pistolí a hodí ho do bezvědomí.
Sestry jsou na půdě, třídí své hračky z děctví a uklízejí podkroví. Prue uklízí pomocí telekineze, Piper se přehrabuje ve starých krabicích s hračkami a Phoebe si lakuje nehty. Piper pak vytáhne z krabice staré Phoebiny deníky a Phoebe z nich má opravdu velkou radost.
Únosci dovedou malého chlapce do nějaké místnosti. Pak odejdou a chlapec svými schopnostmi začne pohybovat ukazovátkem na spiritistické tabulce, kterou měla Prue před sebou. Napsal POMOCTE MAXOVI .....

→ Kouzelné bytosti ....: ( Zdroj obrázku → TADY )

Max → Max zdědil svoji moc po své matce, která zemřela. Schopnost se jmenuje psychokineze. Tzn. že dokáže pohybovat silou mylsi věcmi, které nevidí.
Ukázka z dílu 1x13 - Strach

25. května 2009 v 20:39 | Liam |  První série
david

Strach


Třináctá ukázka z dílu Strach.
Popis:
Prue nakupuje s Phoebe v magickém obchodě. Phoebe si vybírá talisman, aby jí příští den pomohl při pohovoru na práci. Prodavačka je velmi netrpělivá a tak řekne Prue a Phoebe jestli si nemůžou pohnout, že by potřebovala do 12 zavřít. Sestry zaplatí a odbije 12, prodavačka jim začne vyprávět pověru, že v pátek 13, každých 1300 let se objevuje démon strachu, který musí do další půloci zabít 13 čarodějek. ( nevím jestli to jistě, píšu to, jak si ten díl pamatuju ). Phoebe a Prue se na ni dívají jak na blázna a raději odcházejí. Čarodějky nastupují do auta a odjíždějí, v tom se z kanálu vynoří kouř a v něm se objevuje démon strachu, Barbas. Prodavačka už sklízí a zhasíná v obchodě, když v tom se objeví ve dveřích démon strachu, Barbas. U prodavačky vyvolá její největší strach a to, že zemře při zemětřesení. Jí hrůzou zbělají vlasy a umírá .....

Kouzla:

Kouzlo na odstranění problémů
Zavoní čirá vůně šalvěje,
do široka - do daleka,
mé problémy odvěje.

Démoni:


Barbas → Je to démon strachu, který se zjevuje každých 1300 let vždy v pátek 13. Aby se osvobodil z podsvětí, potřebuje do další půlnoci zabít 13 čarodějnic.
Čarodějky zabíjí tak, že zhmotní jejich největší strach a tím ochormý i jejich moc ( tak že se nemají jak bránit ). Zbavit se ho dá tak, že se musíme zbavit svého největšího strachu.
Ukázka z dílu 1x12 - Wendigo

24. května 2009 v 21:10 | Liam |  První série
Coop

Wendigo


Dvanáctá ukázka z dílu Wendigo.

Popis:
Je úplněk v San Franciscu a Piper "píchla" někde v parku a volá Phoebe a Prue do Quake, jestli neví jak nato. Piper se na to nakonec vykašle a jde si do budky zavolat odtahovku. V tom však slyší zapraskání větví a spatří nějakou zrůdu, tak se rozběhne k budce. Zvedne sluchátko a v tom se za sklem objeví něco jako vlkodlak ( Wendigo ). Piper ho však přes zavřené dveře zmrazit nemůže, tak že nemůže nic dělat a Wendigo ji i s budkou převrhne, prorazí sklo a podaří se mu Piper škrábnout, v tom se však objeví Billy a vystřelí na Wendiga světlici a Piper zachránil. Piper je však kvůli škrábnutí Wendiga infikovaná .....

→ Démoni:


Wendigo → Přes den vypadá jako normální člověk, ale večer se změní na Wendiga. Živí se pojídáním lidských srdcí.
První Wendigo byl člověk, kterého zradil/a jeho/její milenec/milenka, zrazený vyrval milenci/e srdce a pak ho snědl, v tu chvíli se jeho/její srdce změnilo v led.
Útočí kolem tří dnů v úplňku ( což znamená den před úplňkem, den, kdy je úplněk a den po úplňku ).
Aby jsme ho zabili, musíme rozehřát jeho ledové srdce.

Ukázka z dílu 1x11 - Na hliněných nohou

24. května 2009 v 20:13 | Liam |  První série
Coop

Na hliněných nohou


→ Jedenáctá ukázka z dílu Na hliněných nohou. Opět zase ( doufám že už napořád ), přináším video s ČESKÝM dabingem. Trvá necelých deset minut, ale grafika nic moc ( no dívat se na to dá ). Máte tam i znělku 1. série. ;-)

Popis:
Na začátku je ukázán Egypt. Děj se přenáší do nějaké honosné vily, kde jsou nějací tři muži, kteří jsem přišli ukrást starodávnou vázu ( urnu ), ke které se váže prastará kletba. Muži utečou a před vilou se rozdělí. Jeden z mužů utíká, ale zastaví ho strážkyně té vázy ( urny ) a za chamtivost ho zabije.
Dále se přesouváme již do San Francisca, kde Phoebe očekává bývalou lásku z New Yorku. " Čistou náhodou " je to jeden ze zlodějů vázy, Clay. Ten má za úkol, aby Prue prodala urnu v aukci .....

Ukázka z dílu 1x10 - Závist

24. května 2009 v 14:38 | Liam |  První série
david boreanaz

Závist

Desátá ukázka z dílu Závist.Music video! A hezká music ;-)
Popis:
Prue a Phoebe se vracejí z "mega" nákupu, a uvidí rozdováděnou Piper a Lea, jak se ženou k Piper do pokoje ( všichni asi vědí za jakým účelem :-D ). Když však Piper uvidí Prue a Phoebe, zmrazí Lea a zakopne o jeho nohu a hezky se po břichu sveze až k nohám Phoebe a Prue ( to se mi fakt líbilo :-D ). Sestry si spolu chvíli povídají a potom jde Prue nahoru do pokoje se převlíct. Za ní se ale objevuje astrální tělo Rexe, ale ona ho nevidí, vidí ho jen Kit. Rex pošeptá Prue aby si vyndala z kufříku svůj diář a dala si ho do šuplíku. Tzn., že Rex objevil svoji novou schopnost, které se chystá využít proti sestrám .....

Kouzla použitá v této epizodě:
Kouzlo na vrácení moci
Odkud přišla,
vracíme svou moc,
jak odeznějí slova,
zmizí naše moc.


Ukázka z dílu 1x09 - Návrat čarodějky

24. května 2009 v 14:02 | Liam |  První série
david

Návrat čarodějky


Devátá ukázka z dílu Návrat čarodějky. Přináším MV ( music video ) tohoto dílu. Má velmi dobrou grafiku.

Popis:

Hned na začátku, je děj přenesen do městečka Salem roku 1692, kde je ve vězení Melinda Warrenová a rozmlouvá se svým bývalým přítelem, čarodějem Matthewem Tatem, který ji "odsoudil" za čarodějnictví a sebral jí její schopnosti. Melinda se ho snaží přemluvit, aby vzal zpět své tvrzení, že je čarodějnice, aby ji neupálili. Matthew se jí však akorát vysměje do obličeje. Ve vzteku po něm Melinda hodí madailon, který jí prý kdysi dal, když ho otevře, Melinda začne odříkávat nějaké kouzlo, a tím ho uvězní do medailonu a získá zpět své schopnosti.
Ten samí medailon dostane v aukční síni Prue do ruky a otevře ho. Matthew je znovu na svobodě, jen o nějakých 300 let později. Prue na něj použije telekinezi, ale on získá možnost používat Pruinu schopnost a i imunitu vůči ní ( té schopnosti ). Nezbývá nic jiného, než vyvolat ducha Melindy Worrenové ......

→ Kouzla použitá v této epizodě:

Kouzlo na zakletí Matthewa do medailonu
Buď mimo žití,
buď mimo čas.
Nechť žal a bolest,
teď pouze znáš!

Kouzlo na vyvolání Melindy
Melindo Warrenová,
krvi naší krve,
pra-pra-pra-pra-prababičko voláme tě.

Kouzlo na odvolání Melindy Warrenové
Melindo Warrenová,
krvi naší krve,
jsi volná.

Odkaz na pár fotek z tohoto dílu. > TADY <


6. Sezóna - Rozbory sérií

24. května 2009 v 12:34 | Liam |  Šestá sezóna

Šestá série


→ Stručný popis:

Leo se stává starším a na scénu přichází nový světlonoš z budoucnosti, Chris. Phoebe dokonce získává novou schopnost empatie, která jí umožňuje vcítit se do druhých a převzít na okamžik jejich schopnosti. Malý Wyatt začíná své schopnosti využívat velmi čile, a tak se sestry museli jednou potýkat i s drakem.
Ani v této sérii nenechají démoni holky vydechnout! Dokonce v jedné epizodě přijdou čarodějky i o své schopnosti, v další se zase přenesou do šedesátých let. Ale tím cestování nekončí, v posledních epizodách této série, se holky setkávají i se svými zlými protějšky z paralelních světů ....

→ Video:

Upoutávka na 6 sérii. Mě se teda hódně líbí. Co Vám? =P


→ Vaše názory:
Vaše názory na tuto sérii pište do komentářů a mi je zveřejníme v tomto článku.

1) Napiš jméno
2) Věk
3) Názor na tuto sérii

Alie - ??:
Toto je názor na 6 sérii - Začali tam dávat moc pohádkových bytostí... O_O  [:tired:]